DR. BAHAR ERİŞ BİYOGRAFİSİ
 
Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zeka ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir.
 
1998-2004 yıllarında, New York’ta, Columbia Üniversitesi’nde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında masterini tamamladıktan sonra, aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince, Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.  
 
Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi, Üstün Yetenekliler Eğitim Merkezi’nde Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.   
 
Alfa Yayınları’ndan çıkan Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (11. baskı) ve Anne Beynim Aç (7. baskı) ve Çocuklar Nasıl Başarır? (25. baskı) (Mümin Sekman ile birlikte) kitaplarının yazarıdır. Aynı zamanda 22 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır.
 
2017 yılında uzmanlar ve anneleri bir araya getiren MomTalks etkinliğini hayata geçirmiştir. Bilinçli anneleri artırmayı amaçlayan bu etkinlik, her yıl İstanbulda düzenlenmektedir. web sitesi www.momtalks.com.tr
 
“Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır. 
 
www.bahareris.net
www.instagram.com/dr.bahareris
 
Kitapları:
Her Çocuk Üstün Yeteneklidir, 2015, Alfa Yayınları (11. Baskı).
Anne Beynim Aç, Alfa Yayınları ( 7. Baskı)
Çocuklar Nasıl Başarır? Alfa Yayınları (Mümin Sekman ile birlikte) (25. Baskı)
Gölgedeki Yıldızlar: Disleksinin Gizli Yetenekleri Alfa Yayınları
Katkıda Bulunduğu Kitaplar:
Başarı Bilimi, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2016, 10. Baskı).
Hayat Bilgesi 2, Mümin Sekman (konsept danışmanı). (Alfa Yayınları, 2015).