‪#‎okumadanasla‬: Kitap hediyeli kitap okuma kampanyası (lütfen sonuna kadar okuyun)
Kitap okuyan çocuklar, kadınlar… Yüzyıllardır tablolara konu olmuş, çok hoş bir manzara bu… Kimi sandalyeye tünemiş, kimi halıya uzanmış. Kimi pencere yanında, kimi loş ışıkta… Kimi masa başında, kimi şapka başında J …
Ya siz kitabınızı nasıl okuyorsunuz? Pencere yanında mı arkadaş yanında mı? Masada mı, halıda mı? Evde mi, dışarda mı? Kahveyle mi kahvesiz mi?
Kitap okurken çektiğiniz bir selfie, birinin siz kitap okurken çektiği bir fotoğraf, sizin başka birini kitap okurken görüntülediğiniz bir fotoğraf… Fotoğrafla birlikte kitap okumayı teşvik edecek etkili bir de slogan yazın. Yaratıcılıkta limit sizsiniz! #okumadanasla ‪#‎bahareris‬ hashtag’iyle Instagram’da paylaşın, Facebook’ta da kendi sayfanızda beni etiketleyerek ya da benim sayfamdan paylaşın.
Instagram’da ve Facebook’ta en çok beğeni alan 2 fotoğraf-slogan, imzalı Başarı Bilimi ve Her Çocuk Üstün Yeteneklidir kitaplarını kazanacak. Belki şimdiden öngöremediğimiz başka güzel şeyler de olur… Kazanmamak yok, çünkü katılan herkes çok anlamlı bir şeye katkı sağlamış olacak.
Bu kampanyanın yayılmasını bütün kalbimle diliyorum, çünkü kız çocuklarının özellikle son zamanlarda uğradıkları haksızlığı gördükçe içim parçalanıyor. Kızlar okusun dedim diye bana gelen mesajların bazılarını düşündükçe içim acıyor. Lütfen katılın ve okumaya, özellikle kız çocuklarının kitap okumasına destek verin… Herkes okumalı, ama özellikle kızlar daha çok okumalı, çünkü eşit bir yerden yola çıkmıyorlar maalesef…
Lütfen paylaşın, “okumayan kız kalmasın”!